1. Na suchú, čistú podlahu, prípadne vyhladenú stierkovaciu hmotu, po odstránení prechodových a obvodových líšt rozložte koberec od steny ku stene a nechajte ho nejaký čas (najlepšie cez noc) bez záťaže uležať a vyrovnať.

2. Podlahové krytiny je nutné celoplošne fixovať.

3. Pritlačte koberec po celom obvode stien tak, aby tesne priliehal, a vytlačte do neho bez poškodenia koberca tupou stranou kuchynského noža okraj miestnosti na odrezanie zvyškov. Zvyšky odrezávajte ostrým nožom z koberca tak, že si pomocou lišty pritlačíte krytinu ku stene a prečnievajúci zvyšok odrežete. Až potom vyrežte rohy a iné výklenky a ďalšie špecifiká priestoru. Okraj je dobré zarovnať kobercovou páskou alebo skryť pod kobercovú lištu.

4. Keď máte koberec zrezaný a upravený do požadovaného tvaru a rozmeru, odstráňte vrchnú fóliu kobercovej lepiacej pásky (pokiaľ celoplošne nepodlepujete) a pritlačte koberec na podlahu k lepiacej páske.

Každá naša predajňa vám ponúkne pri nákupe kobercovej krytiny kompletný servis, ktorého súčasťou je aj prípadné zabezpečenie odbornej podlahárskej firmy poskytujúcej služby za priaznivú cenu . Ak si nie ste istí, či koberec dokážete kvalifikovane rozprestrieť, doporučujeme vám obrátiť sa na odborníkov.