Dlhú životnosť vášho koberca podporíte správnym zaobchádzaním. Venujte vášmu kobercu pravidelnú starostlivosť, udrží si svoj vzhľad a úžitkové vlastnosti po dobu svojej životnosti.

Konkrétne rady o čistení a údržbe nájdete v rubrikách:

Pravidelná starostlivosť

Údržba vlnených kobercov

Odstraňovanie škvŕn

Údržba a čistenie kusových kobercov
Na bežnú údržbu sa odporúča vysávanie. Na odstránenie škvŕn sa odporúčajú čistiace obrúsky alebo prípravok určený na odstránenie škvŕn napr. Star alebo Mr. Teppich odstraňovač škvŕn.

Na hlbšie čistenie, predovšetkým u kvalitnejších kobercov - z materiálu vlna, acryl a heatset sa odporúča čistenie tzv. suchou cestou, kedy sa na koberce nasype jemný prášok, ktorý pohltí nečistoty a potom sa vysaje. K dostaniu je v špecializovaných predajniach alebo v našej ponuke - Vanish-suché čistenie.

Ďalšou odporúčanou možnosťou je čistenie penou - napr. čistiaci prostriedok na koberce Mr. Teppich, Peržan - kedy sa vytvorí hustá pena, ktorá sa nanesie na koberec tak, aby nebol úplne premočený, a po vyčistení sa koberec opäť vysaje.

Čistenie mokrou cestou sa u kvalitnejších kusových kobercov neodporúča, pretože môže dôjsť k poškodeniu apretúry vlákna a to má za následok vypadávanie vlasovej časti koberca.

Návod na inštaláciu, používanie a údržbu PVC a vinylových podláh.

Návod na inštaláciu, používanie a údržbu kobercov.

(Dokumenty na stiahnutie vo formáte PDF)