Dôležité kroky pri kúpe koberca:

1.Urobte si predstavu, do akých priestorov a na aký účel bude určený, a aké naň budete mať nároky

Jednotlivé druhy kobercov rôznych kvalít majú vopred určenú vhodnosť použitia. Sú koberce vhodné do obývacej izby, do detskej izby, ďalšie sa hodia do spálne, iné sú vhodné na použitie v chodbách. V kanceláriách, bankách a hoteloch nájdu využitie špeciálne krytiny pre väčšiu záťaž.

2.Navštívte predajňu BRENO a poraďte sa s naším kvalifikovaným pracovníkom

Dôležitým atribútom pre vaše rozhodnutie pri kúpe novej podlahovej kobercovej krytiny sú informácie o kvalite a o druhoch ponúkaných podlahových krytín. V predajni vám poradí a pomôže so správnym výberom kvalifikovaný pracovník a tovar vám predvedie. Ďalšie podrobné informácie získate z identifikačného štítka na každom jednotlivom tovare, kde je uvedený materiál, šírka, symboly použitia a cena. Kobercové krytiny sú vyrábané prevažne zo syntetických materiálov, t. j. polyamidové vlákno, polypropylénové vlákno, prípadne kombinácia oboch materiálov, s percentuálnym podielom vlny, alebo 100 % vlnený. Tieto materiály tvoria kobercový vlas. Podklad koberca je vyrábaný z dvoch základných materiálov - polypropylénovej mriežky, tzv. aktionbacking (AB), alebo filcového podkladu. Filc najmä v bytových kobercoch vytvára lepšiu tepelnú a izolačnú vrstvu.

3.Žiadajte koberec "na mieru"

Kvalifikovaný predavač vám vypočíta, koľko krytiny budete pre váš priestor potrebovať s prihliadnutím na nadstavenie koberca a prípadné nerovnosti miestnosti. Pokiaľ ste si istí požadovaným rozmerom koberca, za každých okolností pridajte aspoň niekoľko cm ako rezervu práve z dôvodov nerovných tvarov stien miestnosti.